Co je DIESELGAS?

Na rozdíl od přestavby benzínových motorů na alternativní pohon LPG kde dochází při přepnutí z původního benzínového paliva na LPG – tedy 100% z jednoho druhu paliva na druhý, u systému Dieselgas je LPG pouze přidáváno do nasávaného vzduchu a motor stále pracuje na naftu. Přidávání LPG do směsi zpracovávané motorem má efekt v rychlejším zapálení směsi, jejím dokonalejším prohoření a tím účinějším využití energie paliva. Poměr mixování obou paliv je u každého motoru trochu jiný a jeho hodnota se výrazně mění v závislosti na okamžitém pracovním režimu motoru. Obecně lze však říci že průměrná hodnota poměru je 20% LPG a 80% nafty. Přidávaný plyn do směsi tedy nepůsobí pouze jako levnější náhrada původního paliva – nafty, ale zároveň také jako katalyzátor dokonalejšího hoření směsi.

Plyn je skladován v nádrži stejné jako u benzínových vozidel přestavěných na LPG, tedy zkapalněný v tlakové nádobě. V kapalné formě se trubkou dopraví do reduktoru/splynovače ve kterém dochází k snížení tlaku kapalného plynu expanzí a následné změně skupenství z kapaliny na plyn. Dále plynový systém pracuje s nízkotlakou plynnou fází LPG která jde z reduktoru přes filtr plynné fáze do 2ks plynových vstřikovačů, které vefukují plyn na základě signálů z řídící jednotky plynu do sání motoru a to na sací stranu turbodmychadla pokud je jím motor vybaven. Řídící jednotka plynu pracuje na základě snímaných parametrů motoru.

Proč je výhodná přestavba na CNG?

    Zvýšení účinnosti motoru.
    Úspora paliva.
    Snížení škodlivých emisí.
    Prodloužení servisních intervalů.
    Prodlužování životnosti motoru.
    Zvýšení dojezdové vzdálenosti vozidla.


  Jak probíhá přestavba Vašeho vozu na DIESELGAS?

  Nejprve prohlédneme Vaše vozidlo, aby celá přestavba proběhla hladce, s použitím nevhodnějšího zařízení DIESELGAS a v co nejkratším termínu. Zaměříme se především na stav palivové a zapalovací soustavy. Společně se zákazníkem pak probereme umístění všech základních komponent – umístění přepínače, typ a velikost nádrže a místo plnícího hrdla. Následně provedeme za použití vybaveného servisu přestavbu s použitím zvolených technologií a komponent.